Author: Regna Editör
20.03.2017

Regna Mobil Numune Süreci

Numune yönetimi, fırsat olarak kabul edilen yeni veya var olan müşteriye gönderilen belirli gramajdaki bedelli ya da bedelsiz numunenin takibi amacıyla düzenlenir.

 

Regna Numune Süreci, numunenin gönderildiği müşteri adı ve müşterideki kontak kişi ya da kişilerin bilgileri, numunenin nereden nereye teslim edileceği, son durumu, gönderim şeklinin ve gönderileceği firmanın adres bilgilerinin, numunenin yaratılma gönderim ve teslim alınma tarihlerinin, numune cinsi, adı, miktar ve ölçü birimi gibi bilgilerin tutulduğu ve yürütüldüğü bir süreçtir. Esnek ve kullanıcı dostu Fiori ekranları ile PC, tablet, telefon aracılığıyla kullanılabilir.

Numune Nasıl Oluşturulur?

 • Numune adı, numunenin gönderileceği müşteri bilgisi, numunenin gönderileceği adres, numunenin geçerlilik süresi, vb bilgiler zorunlu alanlar olarak doldurulur.
 • Numune durumu sistem tarafından otomatik olarak “Numune bekleniyor.” olarak atanır.
 • Numune bilgileri numune sürecinde firma yetkilisince (yetkililerince) “Düzenle” butonu ile değiştirilebilir.
 • Numune, müşteri tarafından teslim alındığında numune durumu “Numune teslim alındı.” olarak değiştirilir.
 • Numuneni iptal edilmesi söz konusu olduğunda numune durumu “Numune iptal edildi.” bilgisi ile iptale çekilir.
 • Numune siparişe dönüştürüldüğünde numune durumu “Numune onaylandı.” durumuna çekilir ve numune belgesi referans alınarak sipariş oluşturulur.
 • Numune sürecinin her aşamasında numunenin durumu daha önceden sisteme tanımlanan firma yetkilisi ya da yetkilileri eposta ve / veya sms ile bilgilendirilir.

Kargo bilgileri nedir?

Numunenin nasıl teslim edileceği bilgisinin bulunduğu alandır. Numunenin bedelli mi, bedelsiz mi gönderildiği, gönderim amacı,  gönderim şekli, vb bilgiler yer alır.

Numune sürecine ait tarihler nelerdir?

Numune oluşturulup gönderilirken tüm sürecin numune durumu tarihleriyle birlikte tutulur. Numune oluşturulma tarihi, numunenin gönderilme tarihi, numunenin teslim alınma tarihi, numunenin iptal tarihi ya da numunenin onaylanma tarihi sistemde tutulur ve sürecin raporlanarak analiz edilmesi sağlanır.

 

Numune sürecinin önemli tarihlerinden birisi de numunenin geçerlilik süresidir. Numunenin gönderim amacına uygun olarak, geçerlilik süresini aşması ya da aşmasına yakın bir tarih firma yetkisine (ya da yetkililerine) hatırlatma amacıyla eposta gönderimi, sms gönderimi ve sistem açıldığında karşılaşılan pop-up ile bilgi verilmesi sağlanır.

Regna Mobil Numune Süreci, sürecinize göre kolayca tasarlanabilmektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşın.

 
Old blogs
 • 07.08.2018 SAP Customer Experience (CX) Nedir?

  Customer Experience, SAP’nin aslında içerisinde C/4 HANA’nın da bulunduğu yeni CRM yaklaşımıdır diyebiliriz. C/4 HANA’nın çıkışından biraz bahsetmek lazım. CRM, klasik yaklaşımda bilindiği üzere satış, servis, pazarlama ve raporlama imkanları sunuyordu ve

 • 06.07.2018 SAP C/4HANA, CX (Customer Experience) Nedir?

  SAP CX Nedir? SAP’nin yeni stratejisi olan C/4HANA, CX yani Customer Experience hakkında detay bilgi için bize ulaşabilirsiniz!

 • 24.04.2018 CRM pazarın en büyüğü oldu!

  2017 yılı sonunda pazarın lideri olan “Veri Tabanı Yönetim Sistemi” büyüklüğünü geçerek rekora giden CRM, yazılım pazarının en büyüğü oldu. Pazarın en büyüğü olan CRM büyüme oranı ile de diğer çözümleri geride bıraktı.

 • 16.04.2018 Hybris Marketing Genel Bakış

  Çevrim içi reklamlar, e-posta bültenleri, e-posta formları hazırlamak ve müşterilerimizle paylaşmak oldukça önemli. Artık günümüzde birçok ürün ve/veya hizmet sağlayıcı neredeyse standart olarak bu reklamları yapmakta ve hedef kitlesini oluşturmaya çalışma

 • 11.04.2018 Dijital Ekonomi, Dijital CRM Nedir?

  Teknolojik gelişmeler ve yenilikler yaşam alanlarındaki ekonomik ve sosyal yerini derinleştirirken, ekonomi modelini de köklü bir şekilde değiştirmektedir. 1900’lü yıllarda etkin olan Endüstriyel Ekonomi modeli, 1950’li yıllar itibariyle yerini Tüketim

 • 09.04.2018 SAP, Callidus’u satın aldı!

  Satış Performansı Yönetimi ve Konfigürasyon-Fiyat-Teklif (CPQ) uygulamaları ile öne çıkan Callidus Software, SAP tarafından satın alındı. SAP Hybris Cloud ürün ailesine katılacak olan Callidus ürünleri ile daha da güçlenecek olan Hybris aşağıdaki çözüml

 • 04.04.2018 SAP S4CRM Nedir?

  SAP S/4HANA dönüşümü ile birlikte efsane CRM geri döndü! S4CRM ile tanışma zamanı! SAP daha önce hazırlığını yaptığı CRM dönüşümü projesi ile ilgili ürünleşme safhasındaki ilk adımı atarak Mart ayında “SAP S/4HANA for Customer Management 1.0” sürümünü

 • 23.02.2018 İnoksan SAP CRM ve Mobilite (Fiori) Projesi

  İnoksan SAP CRM ve Mobilite (Fiori) Projemiz başarıyla canlıda! Projede perakende ve bayi satış, pazarlama ve garanti süreçlerinin yanı sıra çağrı merkezi entegrasyonu yaptık.

 • 20.02.2018 Gigya ile Mükemmel Zamanlama, Yeni Nesil Müşteri İlişkileri

  SAP, sektörün önde gelen araştırma raporlarında en güvenli müşteri profilleme platformu çıkan Gigya’yı satın aldı. Müşteri ile şeffaf bir ilişki kurulmasına olanak sağlayan Gigya ile geleceğin müşteri ilişkileri yeniden tasarlanıyor. Müşteri ile rahatsız e

 • 29.12.2017 Eczacıbaşı Yapı Grubu’na Regna’yı Sorduk

  Eczacıbaşı Yapı Grubu IT Yöneticisi Önder Evin’e Regna’yı sorduk. Hazırladığımız video için tıklayın. *Önder Evin’e sorularımızı cevapladığı ve iş ortaklığı için teşekkür ederiz.