Yazar: Regna Editör
18.08.2020

SAP Qualtrics ile Uzaktan Çalışan Ekiplerinizin Nabzını Tutun!

Pandemi süreci, yeni normal derken uzaktan çalışma hayatımızın bir parçası ve gerçeği haline geldi. Uzaktan Çalışma pandemi öncesinde de trend olarak karşımıza çıkıyordu ancak bu sıradışı süreçte şirketlerin büyük bir çoğunluğu çalışanlarını eve gönderdi ve uzaktan çalışmanın aslında performansı kötü etkilemediğini, hatta sonuçlara olumlu yansıdığını ve giderlerin azaldığını deneyimledi.

 

Uzaktan Çalışmanın belki de en büyük negatif etkisi sosyal ilişkiler üzerinde. Uzmanlar evden çalışan insanların daha fazla kaygı duyduğunu, daha içine kapandığını, günlük rutinleri değiştiği için daha karamsar ve huzursuz olduklarını söylüyor. Hal böyle olunca şirketler, yöneticiler fiziksel temas kuramadıkları çalışanlarının üretkenliklerini ve motivasyonlarını arttırabilmek, ihtiyaçlarını doğru anlayabilmek için farklı çözümler arıyor.

SAP Qualtrics, Employee Experience ürün ailesiyle şirket – çalışan ilişkisini güçlendirmeyi hedefliyor. Anlık feedbackler ve gerçek zamanlı veri akışıyla çalışnaların ihtiyaçlarının daha iyi anlaşılması sağlanıyor.

Regna Danışmanlık olarak bizler de Mart ayından bu yana remote çalışmaktayız. Remote çalışma kültürünü oluşturmak, müşterilerimizin memnuniyeti sağlamak ve onlara kesintisiz hizmete devam etmenin en temel kuralının çalışan motivasyonu olduğunu farkındayız.

Bu süreçte SAP Qualtrics’in Employee Pulse çözümünden çokça faydalandık ve faydanlanmaya devam ediyoruz.

 

SAP Qualtrics Employee Pulse nedir?

 

SAP Qualtrics Employee Pulse çalışanlarınızdan hızlı ve sık feedback toplamanız için tasarlanmış bir anket çözümüdür.

Çalışanlarınızdan daha sık geribildirim alarak çalışan bağlılığnı güçlendirebilir, sorunları hızlıca tespit edebilir, gelişmeleri ve etkileşimleri takip edebilirsiniz. Qualtrics Employee Pulse ile elde ettiğiniz sonuçlarlarla çalışan deneyimini iyileştirmek için adımlar atabilirsiniz. Kullanımı kolay anket oluşturucu ile çalışanlarınız nabzını tutun!

 

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Regna Consulting olarak Qualtrics deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyacağız.