Yazar: Regna Editör
24.05.2017

Regna Çevrim Dışı Saha Değerlendirme Formu

Regna’nın düşük maliyetli, tam entegre ve etkin çözümlerinden birisi olan Regna Adobe Çevrim Dışı Saha Değerlendirme Formu, Adobe Interactive Form üzerinde oluşturulmuştur.

 

Form Ne İşe Yarar?

SAP CRM ile entegre çalışan Regna Çevrim Dışı Saha Değerlendirme Formu, satış temsilcisinin her türlü mobil cihaz üzerinde açılan Interactive PDF üzerinde haftalık bayi / saha ziyaret notlarını eklediği, verinin cihazda kaydolduğu ve Internet’e bağlandığında otomatik olarak verinin SAP CRM sistemine aktarıldığı çözümdür.

 

Form Nasıl Doldurulur?

Form üzerinde satış temsilcisi haftalık aktivite raporunu, haftasını seçerek formu doldurmaya bağlamaktadır. Satış temsilcisi ve bölge müdürünün ismi otomatik gelmektedir.

 

Satış temsilcisi, hafta boyunca yaptığı bayi ziyaretlerini bayi adını, bayinin aktif bayi, rakip bayi, potansiyel bayi seçeneklerinden birini seçerek durumunu, bayinin firmanın hangi ürününe hizmet verdiği ve belirlenen karakter sayısında ziyaret notunu girebilmektedir. Bayi bilgisinin hali hazırda sistemde olmaması durumunda CRM butonu ile CRM sistemine geçiş yapılabilmekte ve yeni bayi bilgisi girilmektedir.

 

Satış temsilcisi rakip aktivite notlarına bölge, fiyat, iskonto, vs bazında sisteme girebilmektedir.

 

Haftanın saha değerlendirmesini bölge bazında genel bilgileri sisteme girebilmektedir.

 

Regna Çevrim Dışı Saha Değerlendirme Formunda metin halinde değerlendirme notları girilebildiği gibi, çoktan seçmeli seçenekler ile not eklenirken yapılan hatalar en aza indirgenme hedeflenmiştir.

 

Formun hazırlanmasının akabinde EMAIL butonuna basılarak daha önce sistemde tanımlanan eposta adresine (CRM@regna.com.tr  gibi) Saha Değerlendirme Formu başlıklı bir eposta atılması ve aynı anda otomatik olarak bu bilgilerin SAP CRM sistemine aktarılması sağlanmıştır. Böylelikle iş yükü azaltılmış, hata riski en aza indirgenmiştir.

 

Saha Değerlendirme Formu verisi çevrim dışı ortamda girilebilmektedir. İnternet’e bağlanıldığı anda çevrim içi olarak SAP CRM sistemine veri girişi aktarılır.

 

Avantajları

  • Satış Temsilcisi ve Bölge Müdürünün iş yükü azaltılmıştır.
  • SAP CRM sistemine otomatik olarak akan veri sayesinde hata riski en aza indirgenmiştir.
  • Verinin otomatik akması ile veri kaybı önlenmiştir.
  • Raporlama için uygun veri sağlanmıştır.
  • Mobil cihazlardan her ortamdan veri girişi sağlanmıştır.

Regna Çevrim Dışı Saha Değerlendirme Formu detaylı bilgi için bize ulaşın.