Yazar: Regna Editör
20.03.2017

Regna Mobil Numune Süreci

Numune yönetimi, fırsat olarak kabul edilen yeni veya var olan müşteriye gönderilen belirli gramajdaki bedelli ya da bedelsiz numunenin takibi amacıyla düzenlenir.

 

Regna Numune Süreci, numunenin gönderildiği müşteri adı ve müşterideki kontak kişi ya da kişilerin bilgileri, numunenin nereden nereye teslim edileceği, son durumu, gönderim şeklinin ve gönderileceği firmanın adres bilgilerinin, numunenin yaratılma gönderim ve teslim alınma tarihlerinin, numune cinsi, adı, miktar ve ölçü birimi gibi bilgilerin tutulduğu ve yürütüldüğü bir süreçtir. Esnek ve kullanıcı dostu Fiori ekranları ile PC, tablet, telefon aracılığıyla kullanılabilir.

Numune Nasıl Oluşturulur?

  • Numune adı, numunenin gönderileceği müşteri bilgisi, numunenin gönderileceği adres, numunenin geçerlilik süresi, vb bilgiler zorunlu alanlar olarak doldurulur.
  • Numune durumu sistem tarafından otomatik olarak “Numune bekleniyor.” olarak atanır.
  • Numune bilgileri numune sürecinde firma yetkilisince (yetkililerince) “Düzenle” butonu ile değiştirilebilir.
  • Numune, müşteri tarafından teslim alındığında numune durumu “Numune teslim alındı.” olarak değiştirilir.
  • Numuneni iptal edilmesi söz konusu olduğunda numune durumu “Numune iptal edildi.” bilgisi ile iptale çekilir.
  • Numune siparişe dönüştürüldüğünde numune durumu “Numune onaylandı.” durumuna çekilir ve numune belgesi referans alınarak sipariş oluşturulur.
  • Numune sürecinin her aşamasında numunenin durumu daha önceden sisteme tanımlanan firma yetkilisi ya da yetkilileri eposta ve / veya sms ile bilgilendirilir.

Kargo bilgileri nedir?

Numunenin nasıl teslim edileceği bilgisinin bulunduğu alandır. Numunenin bedelli mi, bedelsiz mi gönderildiği, gönderim amacı,  gönderim şekli, vb bilgiler yer alır.

Numune sürecine ait tarihler nelerdir?

Numune oluşturulup gönderilirken tüm sürecin numune durumu tarihleriyle birlikte tutulur. Numune oluşturulma tarihi, numunenin gönderilme tarihi, numunenin teslim alınma tarihi, numunenin iptal tarihi ya da numunenin onaylanma tarihi sistemde tutulur ve sürecin raporlanarak analiz edilmesi sağlanır.

 

Numune sürecinin önemli tarihlerinden birisi de numunenin geçerlilik süresidir. Numunenin gönderim amacına uygun olarak, geçerlilik süresini aşması ya da aşmasına yakın bir tarih firma yetkisine (ya da yetkililerine) hatırlatma amacıyla eposta gönderimi, sms gönderimi ve sistem açıldığında karşılaşılan pop-up ile bilgi verilmesi sağlanır.

Regna Mobil Numune Süreci, sürecinize göre kolayca tasarlanabilmektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşın.