Yazar: Regna Editör
05.02.2016

Regna Mobil Üniversite Çözümü

Regna’dan Bir İlk Daha

Regna, Türkiye’nin ilk SAP Fiori on SAP CRM projesinden sonra ilk SAP Fiori on SLcM projesi bir ilke daha imza attı.

 

İstanbul Kültür Üniversitesi Mobil Ders Kayıt Ekranları

Regna, İKÜ’de kullanılan Regna Üniversite Çözümünü SAP Fiori ile mobile taşıdı. Projenin başarı ile canlıya alınmasında emeği geçen Regna ve İKÜ ekibi ile ders kayıt dönemi sürecinde test ederek geri bildirimde bulunan İKÜ öğrencilerine sonsuz teşekkürler.

 

Proje kapsamında İKÜ öğrencileri, ders kayıt dönemi, ders ekle/bırak dönemi ve dersten çekilme dönemini PC’den sonra iOs, Android,vb farklı platformlardaki telefon, tablet, vb mobil cihazları üzerinden de takip etmeye başladı. Ders tanımı, kredi, saat, şube, öğretim görevlisi, vb detaylarının SAP Fiori’nin sade, kullanıcı dostu ve pratik ekranları ile görüntülenmesi sağlandı. Lisans öğrencilerinin ders listelerinin yanı sıra, ÇAP ve Yandal yapan lisans öğrencilerinin farklı programlardaki ders listelerinin kategorize edilerek görüntülenmesi ile daha kullanışlı bir yapı elde edildi.

İKÜ Ders Kayıt Dönemi:

İKÜ öğrencisi ders kayıt döneminde açık dersler arasından kendine uygun dersleri şube, derslik, öğretim görevlisi, gün, saat vb bilgilerine göre seçerek kayıt sepetine ekler. Kayıt sepetine ekledikleri dersleri kaldırır ya da direkt danışman onayına gönderir. Danışman, öğrencinin gönderdiği dersleri inceleyerek onay verir ya da öğrenciye yeniden seçmesi için geri gönderir. Öğrenci, danışmanının onay verdiği dersleri ekranında görüntüler.

 

İKÜ Ders Ekle/Bırak Dönemi:

İKÜ öğrencisi, seçtiği ve danışmanının onay verdiği dersleri ders ekle/bırak döneminde programından çıkarabilir ya da açık dersleri programına eklemek üzere danışman onayına gönderebilir.

 

İKÜ Dersten Çekilme Dönemi:

İKÜ öğrencisi, Ders Kayıt Dönemi ve Ders Ekle/Bırak Döneminde seçtiği ve danışmanına onaylattığı dersleri kredisine uyduğu durumlarda programından çıkararak danışman onayına gönderebilir.