Yazar: Regna Editör
24.05.2017

SAP CRM & Sosyal Medya Entegrasyonu

Sosyal Medya Entegrasyonu Nedir?

SAP CRM & Sosyal Medya entegrasyonu; Şirketlerin müşterileri ile gerçekleştirdiği her türlü etkileşimin, sosyal medya araçları üzerinden de yürütülmesini sağlar.

 

Sosyal Medya Entegrasyonu Projesinde Neler Yapıldı?

Gerçekleştirilen sosyal medya entegrasyonu sayesinde, SAP CRM ekranı Üzerinden tanımlanan sosyal medya kanalları (Facebook, Twitter) aracığıyla, Web UI rapor ekranına gelen ve giden sosyal medya iletilerinin Çekilmesi sağlanmıştır.

 

Bu ekran üzerinden ikilem yapan agentlar, rapor ekranını kullanarak gelen sosyal medya iletilerini kategori bazında (Facebook, Twitter) görüntüleyebilmektedirler.

 

Aynı ekran üzerinden, agentların gelen iletileri cevaplayarak Facebook üzerinden post veya özel mesaj; Twitter üzerinden ise tweet veya DM (direct message) göndererek müşteriler ile iletişim kurmasına sağlanmıştır.

 

Regna tarafından yapılan geliştirmeler neticesinde; müşterilerin, sosyal medya kanalları üzerinden gönderdikleri post, tweet veya mesaj içerisindeki resim dosyalarının da ileti belgelerinde ek olarak görüntülenmesi sağlanmıştır. Bu sayede agent-müşteri iletişiminin arttırılması hedeflenmiş iletilen sorunların çözüme kavuşturulması kolaylaştırılmıştır.

 

Sosyal Medya Entegrasyonu Kazanımları Nelerdir ?

  • Sosyal medya araçları üzerinden, SAP CRM sistemine müşteri görüşleri doğrudan aktarılabilmektedir. Bu sayede müşteri beklentilerine (talep, istek, şikayet) daha uygun ve hızlı geri dönüş sağlanabilmektedir.
  • Müşteriler bağlantıya geçmek istedikleri şirketler ile, tercih ettikleri kanal üzerinden doğrudan iletişime geçebilmektedirler.
  • Sosyal medya kanalları üzerinden gerçekleştirilen etkili iletişim sayesinde; maksimum müşteri memnuniyeti hedeflenerek müşteri sadakati arttırılacaktır.
  • Müşterilere sağlanan erişim kolaylığı ile şirketlerin aldığı geri bildirim oranı da artmaktadır. Bu sayede şirketler müşteri talep ve isteklerini daha iyi analiz edebilmekte ve gerekli revizeleri gerçekleştirebilmektedirler.

Detaylı bilgi için bize ulaşın.