Yazar: Regna Editör
24.11.2016

SAP Fiori Üzerinde CRM Çözümleri

Son yılların gözde kavramı “mobilite” iş dünyasında hızla yayılmakta. Zaten mobil olarak çalışan satış ve müşteri ilişkileri çalışanları için, ofis çalışmalarını minimuma indirmek, sahada daha fazla yer almak bu kişiler için bulunmaz bir fırsat.

 

Yapılan araştırmalara göre; çalışanlara mobil çalışma imkanı sunmak çalışanların memnuniyetini pozitif yönde arttırdığı görülmüştür. Mobil çalışma sayesinde iş süreçleri düzenli bir şekilde sürdürüldüğü ve iş disiplini sağlandığı ortada.

 

Mobilitenin sağlanması konusunda sağlam bir teknoloji altyapısının kurulması son derece önemlidir. Kullanıcıların esnek çalışma saatleri içerisinde ve sahadayken sistemlere kolayca erişebilmesi gereklidir. Seçilen yazılım basit ve yönetilebilir olmalıdır.

 

SAP CRM uygulamalarının SAP Fiori üzerinde kullanılabilir olmasıyla kullanıcılara geniş bir hareket alanı ve kullanıcı dostu ara yüzüyle sade ekranları ve kullanımı kolay menüsü ile kısa sürede işlem yapma imkanı sağlamaktadır.

 

Satış çalışanının tablet ve telefon aracılığı ile bilgisayar olmadan, sahada ya da seyahat esnasında konum bağımsız SAP CRM uygulamalarına basit bir şekildeerişebilirler. SAP Fiori bu özelliği ile kullanıcılara hızlı ve çözüm odaklı bir çalışma imkanı sunmaktadır.

 

Müşteri ziyareti sonrası, SAP Fiori üzerinde işlem yaparak görüşülen müşteri adayı ve bu görüşme bilgilerini sisteme sadece saniyeler içinde girmek mümkündür.

 

Sistem üzerinde müşteri ve ekip arkadaşlarına toplantı daveti göndermek ve iş atamak, yeni bir fırsat ve teklif oluşturmak oldukça kolaydır.

 

Müşteri verisinin tutulduğu ekran üzerinden müşteriye bağlı olan tüm gerekli bilgi ve belgelere kolaylıkla ulaşılabilir, yeni belgeler türetilebilir.

 

SAP Fiori’nin bir diğer büyük avantajı ise diğer SAP sistemleriyle kolayca entegre olabilmesidir. Böylece SAP CRM ve ERP sistemleriyle entegre bir şekilde çalışırken, kullanıcıya sadece SAP Fiori ara yüzüyle bu sistemlere erişim imkanı sağlar.

 

SAP Fiori görsellik konusunda da kullanıcılara uygun zemin hazırlar. Geniş grafik yelpazesi ile uygun görseller ile kullanışlı raporlar hazırlanabilmektedir. Böylelikle kullanıcılar farklı bir sisteme bağlanma gereği duymadan SAP Fiori üzerinden istediği rapora erişme imkanına sahip olurlar.

 

Önümüzdeki yıllar içerisinde tüm bu kullanıcı dostu özellikleriyle SAP CRM ve SAP Fiori ikilisi satış ve pazarlama dünyasında büyük rol oynamaya devam edecek görünüyor.