Yazar: Regna Editör
29.03.2017

Serbest Tüketiciye Kampanya

Enerji Piyasası Denetleme Kurumunun (EPDK) 2017 itibariyle aylık ortalama tüketiminin 2.400 kWh (aylık ortalama 82 TL) üzerinde olan elektrik tüketicisinin serbest tüketici olma hakkına tanıması ile indirimli tüketim hakkı genişledi. Aylık 2.400 kWh tüketimi aşan serbest tüketici perakende enerji firmalarına telefon, eposta, web sitesi, çağrı merkezi, hatta WhatsApp görüşmeleri vb çeşitli kanallarla bireysel başvuruda bulanarak kendi enerji firmasına seçme şansı buldu.

 

Bireysel ya da tüzel tüketicinin elektrik kullanımına bağlı olarak kazandığı serbest tüketici olma hakkı gerekli denetimler sonucu onaylanması durumunda kendisine tanımlanıyor.

 

Rekabet koşullarının oldukça zorlandığı bu uygulama ile enerji firmaları tüketiciler için en iyi kampanyayı kurgulamaya başladılar. Belirli bir süre tüketici olarak kalma taahhüttü veren serbest tüketiciye verilen bir ya da daha fazla ay ücretsiz kullanım hakkının gibi kampanyaların yanı sıra, anlaşmalı firmalardan tüketim miktarına göre hediye mil, eğlence paketleri, ev eşyaları, vb hediyeler kazanma şansı vermeye başladı.

 

Regna Enerji Çözümü kullanan firmalar, yapılan çalışmalar doğrultusunda tanımlanan kampanyalar ile tüketicisine daha iyi hizmet vermeye başladı. Müşteri memnuniyeti, zorlu rekabet koşullarına ayak uyduran Regna Enerji Çözümü ile siz de tanışın.