Yazar: Regna Editör
03.07.2020

Dijital Dünyada Yeni Nesil Eğitim: SAP LITMOS

SAP LİTMOS, bir LMS  uygulamasıdır. LMS yani “Learning Management System”,  e- öğrenme süreçleri için oluşturulmuş yazılımların genel adıdır. Türkçe’ye “Öğrenim Yönetim Sistemi” olarak çevrilebilir. Bu sistem temel olarak e- öğrenme faaliyetlerini kolaylaştırmak ve daha planlı bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlar. LMS sayesinde bir çok öğrenme materyali her türlü formatta(word, excel, pdf, powerpoint, video, mp3, html  vs.)  bir noktada birleştirilerek kullanıcıların tek tuşla bu içeriklere erişebilmelerine imkan sağlar. Ayrıca kullanıcılar da iş fonksiyonları veya pozisyonlarına göre farklı şekillerde gruplandırılabilmektedir.

Genel bir LMS tanımı yaptıktan sonra şimdi esas konumuz olan SAP LITMOS’a dönelim.  

SAP LITMOS küçük, orta veya büyük ölçekli her türlü şirket veya kurumun eğitim ihtiyacına bulut tabanlı çözüm sunan bir öğrenme platformudur. LITMOS tüm eğitim programlarını güvenli ve kolay şekilde yönetebilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm imkanları sağlamaktadır.

SAP Litmos, kuruluşlara kurumsal eğitimi şirketin en önemli stratejik hedefleriyle uyumlu hale getirirken, kullanıcılarına  zamanını daha verimli kullanma, tek bir mekana bağlı kalmadan nerede olurlarsa olsunlar her türlü mobil cihazdan(mobil telefon, tablet vs ) eğitimleri takip etme, eğitim içi her kullanıcıyla iletişime geçme gibi olanaklar sağlamaktadır.

Bu noktada şu soruya cevap arayalım: Neden SAP LITMOS? Öne  çıkan özellikleri neler ? Bu sorularının cevaplarını aşağıda maddeler halinde inceleyelim:

  • Hızlı kullanıcı katılımı,
  • Basit entegrasyon ve hızlı yayılım,
  • Eğitimlere katılım ve uyum sağlamanın teşvik edilmesi,(oyunlaştırma, tartışma panoları, sosyal medya paylaşımları gibi çeşitli kullanıcı deneyimlerine imkan sağlaması)
  • Üst düzey güvenlik ve hızlı ölçeklendirme,
  • Analiz ve raporlama imkanı, (dersin tamamlanma yüzdesi,yapılan testlerin ortalamaları, popüler içerikler vs)
  • Evrensel erişilebilirlik, (dünyanın her noktasından 7/24 çevrimiçi veya çevrimdışı tüm web tarayıcılarıyla uyumlu olması, 33 farklı dille entegre olması)
  • Hızlı otomasyon,
  • Kolay ders oluşturma ve kullanıma hazır içerik, (kullanıma hazır dersleri seçebilme veya kendi dersinizi kolayca oluşturabilme imkanı)

 

SAP LITMOS  şu an 130 ülkede 22 milyondan fazla kullanıcıya 1 milyar’ yakın eğitim içeriğiyle hizmet veren dünyanın en hızlı büyüyen öğrenme teknolojisi sağlayıcılarından birisidir.

SAP Litmos ile ilgili daha fazla bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.